NİŞANTAŞI HASTANESİ’NE DENEYİMLİ 3 YENİ DOKTOR
Nişantaşı Hastanesi, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan Obezite ve Estetik Enstitüleri ile kadrosunu büyütmeye devam ediyor

Ortadoğu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Nişantaşı Hastanesi; hizmet yelpazesini yenileyerek Obezite ve Estetik Enstitüleri ile Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Nişantaşı Hastanesi; obezite ile mücadelede yaşam boyu desteğini tüm süreçlerde takip eden uzman kadrosuna, alanlarında tecrübeli doktorları dâhil ederek uluslararası kaliteyi tüm süreçlerde devam ettiriyor. Hastanede; obezitenin derecesi, bireyin yaşı ve yaşam şekline göre değişik düzeylerde kilo kaybı sağlanırken estetik ve saç ekimi alanlarında da hastaların ihtiyaçlarına yönelik hizmet veriliyor. Özellikle obezite tedavisi sonrası zayıflama ile birlikte, hastanın sağlığının geliştirilmesi ve risklerinin azaltılmasına yönelik kilo yönetimine odaklanılıyor.

MULTiDİSİPLİNER TEDAVİ YÖNTEMİ İLE KALICI ZAYIFLAMA

Obezite ve Metabolik Cerrahi Bölümü’nde hastalarına çözümler sunan Doç. Dr. Bora Koç; obezitenin, sadece cerrahi yöntemler ile tedavi edilemeyen ve beraberinde mutlaka diyetisyen ve psikolog desteğinin de gerektiği ciddi bir hastalık olduğuna dikkat çekiyor. Ameliyat sonrası süreçte hastanın ideal kilosunu yaşam boyu sürdürmesi adına doktor, psikolog ve diyetisyen desteğini devam ettirmesinin gerektiğine dikkat çeken Koç; hastalarına “multidisipliner tedavi yöntemi” ile uzun süreli destek sağlıyor. Obezite ve Metabolik Cerrahi Bölümü’nde Doç. Dr. Bora Koç tarafından tedavi edilen hastaların obezite cerrahisi sonrası verdikleri kilolara ve hızlı zayıflamalarına bağlı deri sarkmalarının tedavisine ise Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Özay Özkaya devam ediyor. Tüm süreçlerin takibi ile olası komplikasyonlar tek merkezde tedavi edilirken yine hızlı zayıflamaya bağlı olası saç dökülmeleri de Uzm. Dr. Yusuf Topal tarafından değerlendiriliyor.