Ahmet Kadir GÜR
1981’den beri gücümüze güç katarak ilerlediğimiz bu yolda, tam bir yıldır holding yapılanması altında büyümeye devam ediyoruz.

Yeni bir iş döneminin başlangıcı olan bugünlerde, kurumsal mecramız MONO’nun 11’inci sayısını sizlerle buluşturmanın sevincini yaşıyoruz. Tatil döneminin geride bırakıldığı sonbahar, tüm sektörler genelinde yeni bir dönemin başlangıcı anlamına geliyor. Bizler de Ortadoğu ailesi olarak dergimizin bu sayısında yine, siz okurlarımızı yoğun iş temposundan bir nebze uzaklaştıracak dopdolu içerikler hazırladık. Türkiye ekonomisi, döviz kurundaki sert dalgalanmaların getirdiği zorlu bir yılı geride bıraktı. Hükümetimizin aldığı önlemler ve bu yönde çizdiği yol haritasının yanı sıra Türk özel sektörü olarak bizler de ortak çabalarımızla daha olumlu bir tabloya işaret eden bu süreci hep beraber inşa ettik. Enflasyondaki aşağı yönlü seyrin beraberinde finansal kurumların faizleri düşürme kararı da söz konusu sürecin başarılı bir şekilde yönetildiğini ispatlar nitelikte. Tüm bu gelişmeler doğrultusunda gayrimenkul sektörü başta olmak üzere Türkiye ekonomisine katma değer sağlayan birçok alanda oluşan hareketliliğin ülkemizi daha da ileriye taşıyacağını öngörüyorum.

Ortadoğu Holding olarak ülkemizin lokomotif sektörlerini teşkil eden turizm, sağlık, inşaat, enerji, lojistik, dış ticaret, gıda ve çevre teknolojileri alanlarında faaliyet gösteriyoruz. 1981’den beri gücümüze güç katarak ilerlediğimiz bu yolda, tam bir yıldır holding yapılanması altında büyümeye devam ediyoruz. Yenilenebilir enerji ve çevre teknolojileri alanlarındaki çalışmalarımızla ülkemizin daha temiz bir doğaya sahip olmasına destek olurken sağlık markamız olan Nişantaşı Hastanesi’ndeki Obezite ve Estetik enstitüleri ile de kaliteli hizmet ve hasta memnuniyeti odaklı yaklaşımımızla Türkiye’nin sağlık turizmine katkı sağlıyoruz. Ayrıca İstanbul’un merkez bölgelerinde inşa ettiğimiz markalı konut projelerimizle hem İstanbul’un değerine değer katıyor hem de insan dostu peyzaj alanlarıyla kent sakinlerine daha konforlu bir yaşam alternatifi sunuyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz tüm diğer sektörlerdeki çalışmalarımıza hız kazandırırken Wome Deluxe’de ise yoğun ve keyifli bir sezonu geride bıraktık. Bu vesileyle Wome Deluxe’de ağırladığımız tüm misafirlerimize, otelimize gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkürlerimi iletmek isterim. Konaklamanın yanı sıra kongre, toplantı ve düğün gibi çeşitli organizasyonlarda sunduğumuz zengin olanaklarla yıl boyunca misafirlerimizi ağırlamaktan memnuniyet duyacağız. Önümüzdeki sayılarda tekrar buluşmak dileğiyle,

Hoşça kalın…

Ahmet Kadir GÜR Yönetim Kurulu Başkan Vekili