ORTADOĞU LOJİSTİK İLE GÜVENLİ TAŞIMACILIK
Ortadoğu Lojistik, THY ile yaptığı sözleşme kapsamında Turkish Cargo'nun kargolarının kara taşımacılığını üstlenecek

Uluslararası kara yolu taşımacılığı alanında 1981 yılından beri faaliyet gösteren Ortadoğu Lojistik, geçen yıl Türk Hava Yolları (THY) ile 2018 yılında yaptığı sözleşme kapsamında Turkish Cargo’nun havalimanları arası kargo transferleri sorumluluğunu üstlendi. Şirket; THY yetkilileri ile yapılan uzun hazırlık çalışmaları sonucu kara taşımacılığını hava taşımacılığına entegre etmek üzere öncelikle tüm personelin gerek güvenlik gerekse kargo taşımacılığı eğitimlerinden geçirilmesini sağladı. Taşımalarda güvenlik zincirinin bozulmaması için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne ve Alman Sivil Havacılık İdaresi (LBA)’ne yapılan başvurular sonucunda yetkili acente sertifikaları alındı. Bunların dışında

Ortadoğu Lojistik operasyonları; Amerika, Kanada ve İngiltere gibi ülkelerin sivil havacılık idareleri tarafından yapılan denetimlerin hepsinden başarı ile geçti. Ayrıca taşımalarda; kuru yük, frigolu yük ve tehlikeli maddelerin yanı sıra gerek patlayıcı madde gerekse radyoaktif özellikli malzemelerin de taşınabilmesi için sürücü personel ve operasyon çalışanlarının eğitim süreçleri tamamlanarak bu alanlarda taşıma yapabilme lisansı alınması sağlandı.

Bu projenin yanı sıra Ortadoğu Lojistik, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere komple ve parsiyel taşımacılık faaliyetlerini; yurt içi taşımacılık, yurt içi ve yurt dışı depolama, sigorta ve gümrük danışmanlığı gibi alanlarda da hizmetlerini sürdürüyor. Ortadoğu Lojistik’in yurt dışı faaliyetleri kapsamında Özbekistan’daki yerleşik nakliye şirketi de hâlihazırda faaliyetlerine devam ediyor. Şirket kurulduğu günden bu yana müşterilerine uygun çözümler üretmenin bilincinde şeffaf bir yönetim anlayışıyla ilerliyor.