ORTADOĞU İNŞAAT, “RESİM” KONUT PROJELERİYLE ŞEHRE RENK KATIYOR
Oluşturduğu inovatif ve çevre dostu yaşam alanlarıyla başarılarına başarı eklemeye devam eden Ortadoğu İnşaat, hayata geçireceği tüm konut projelerini “Resim” çatı markası altında birleştiriyor

Kültürel değerleri ön planda tutan Ortadoğu İnşaat, projelerini kişilerin yaşadıkları bölgenin sosyokültürel yapısına zarar vermeden tamamlamayı amaçlıyor.

Ortadoğu Holding, kurulduğu 1981 yılından bu yana içerisinde yer aldığı inşaat sektöründe pek çok başarılı projeye imza attı. Türkiye’nin yanı sıra yurt dışında da birçok yatırım ve proje gerçekleştiren Ortadoğu İnşaat, konut projelerinin yanında farklı türdeki binaların yapımında da faaliyet gösteriyor. Ticari ve kültürel yapılar dışında plaza ve iş merkezleri inşa ediyor. Aynı zamanda alışveriş merkezi ve sağlık merkezi projelerinde de yer alıyor.

Hayata geçirdiği dev projeleriyle başarılarına başarı eklemeye devam eden Ortadoğu İnşaat, inşa ettiği yapıların tamamına mükemmeliyetçi bakış açısıyla yaklaşıyor. Hem 30 yılı aşkın bir süredir edindiği bilgi ve tecrübesi hem güçlü teknolojik donanımı ile Ortadoğu, tüm beklentilere cevap verecek nitelikte konutlar inşa ediyor.

Ortadoğu İnşaat, bir proje üzerinde çalışmaya başladığında tüm detayları titizlikle inceliyor. Projenin hayat bulacağı yerin özelliklerinin tüm yönleriyle bilinmesinin öneminden hareketle Ortadoğu, muhtelif analizler yapıyor. Söz konusu analizlerin ardından ortaya çıkan verileri de göz önünde bulundurarak bölgenin güçlü ve zayıf yönlerini dikkate alarak, oranın dokusuna da uygun fizibilite çalışmaları yürütüyor.

Yapı projelerini ağırlıklı olarak İstanbul’un önemli lokasyonlarında geliştiren Ortadoğu, inşa ettiği binalarla şehrin çehresine renk katıyor. Gönül Evleri, Middleist ve Merkez Zekeriyaköy’ün ardından şehrin çeşitli konumlarında “Resim” markalı yaşam alanlarıyla adından söz ettiren Ortadoğu İnşaat, ilerleyen süreçte hayata geçireceği tüm konut projelerini de Resim çatı markası altında gerçekleştirecek. Zengin sosyal donatıları, kaliteli mimarisi ve estetiğiyle Resim projeleri; İstanbul’a katma değer sağlayacak.

Kültürel Değerleri Ön Planda TutuyorORTADOĞU İNŞAAT, “RESİM” KONUT PROJELERİYLE ŞEHRE RENK KATIYOR - İNŞAAT - Mono – Ortadoğu Holding Kurumsal İletişim Mecrası

Proje sakinlerine, şehir karmaşasından uzak bir yaşam vadeden Ortadoğu İnşaat, sadece belli bir kesimin sahip olabileceği evler yapmıyor. Daha çok herkesin bütçesine uygun nitelikte evler inşa ediyor. Aynı zamanda da kültürel değerleri ön planda tutan Ortadoğu İnşaat, projelerini kişilerin yaşadıkları bölgenin sosyokültürel yapısına zarar vermeden tamamlamayı amaçlıyor. Bu nedenle de yerinde dönüşüm kavramı üzerinde duruyor. Yerinde dönüşümün yanı sıra Ortadoğu İnşaat, bir yandan da kentsel dönüşüm çalışmalarına devam ediyor. Tüm projelerinde olduğu gibi kentsel dönüşüm projelerinde de doğal afetlere karşı dayanımı yüksek binalar inşa ediyor. Bu alanda da çevre dostu bir prensiple hareket ediyor ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmayı düstur ediniyor.
Doğa Dostu Projeleriyle Adından Söz Ettiriyor

Faaliyet gösterdiği tüm alanlarda çevre dostu yaklaşımlar sunan Ortadoğu Holding, doğaya ve insana saygılı çalışmalar yapıyor. İmza attığı projelerin her aşamasında doğal kaynak kullanımı ve çevre kirliliği konularında hassas davranıyor. Hem çevreye hem de topluma katma değer sunacak projeler üreten Ortadoğu İnşaat, projelerine insan odaklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek gerçekleştirdiği inovatif çalışmalarla son teknolojiye sahip yaşam alanları kurguluyor.

Sade ve Şık Tasarımlar…

Günümüz şartlarının gerektirdiği teknolojik gelişmelere uyum sağlayarak çağa uygun yapı çalışmaları yürüten Ortadoğu İnşaat, konutların dış cephelerinde ve mimari detaylarında sadeliği ön planda tutuyor. Sadeliği ön planla tutmakla birlikte iç ve dış tasarımlarının şık olmasına da ayrıca özen gösteriyor. Dış mimari ve iç fonksiyonellik anlamında da basit ve sade düşünerek hareket eden Ortadoğu İnşaat, yeni teknolojileri kendi sisteminin içerisine dâhil ediyor. Klasik tasarım ve yapıların yanı sıra teknolojiyi aktif olarak kullanıyor ve akıllı evler de inşa ediyor. Proje kapsamında binanın iç ve dış cephesine ek olarak sosyal donatılara ve peyzaja yönelik ciddi araştırmalar ve çalışmalar yapıyor. Her bir proje, belirlenen bir konsept üzerinden inşa ediliyor. Bu bağlamda bir konsept belirleniyor ve ona uygun bir tema dili oluşturuluyor. Projeler, belirlenen temaya uygun olarak da peyzaj öğeleri ve sosyal donatılarla zenginleştiriliyor.

Güvenli Bir Çalışma Alanı Oluşturuyor

Ortadoğu İnşaat, birlikte iş yaptığı kişilerin alanının en iyisi olmasına dikkat ediyor. Partnerlerini ve çalışma arkadaşlarını seçerken ince eleyip sık dokuyan Ortadoğu’nun başarısının altında doğru isimlerle çalışması yatıyor. Aynı zamanda Ortadoğu, inşaat alanında gerçekleştirdiği çalışmalarda da diğer hizmet verdiği tüm alanlarda olduğu gibi iş sağlığı ve güvenliği konularına özen gösteriyor. Çevre ve iş sağlığı konularındaki yasal mevzuata riayet ediyor. İş kazalarının önüne geçebilmek ve meslek hastalıklarını minimuma indirebilmek adına çalışanlara güvenli bir çalışma ortamı oluşturmaya gayret ediyor. Öte yandan çalıştırdığı insan kaynağının eğitimi konusunda da hassas davranıyor. Belirli aralıklarla çeşitli eğitim programları düzenliyor.