Ortadoğu Farkıyla Kentsel Dönüşüm
Hayata geçireceği projelere makro bir yaklaşım getiren Ortadoğu Grup, inşa ettiği binaların uzun vadede kentsel dönüşüme ihtiyaç duymaması için çalışıyor

Ortadoğu, kentsel dönüşüm projelerinde de gelecek nesillere yaşanılabilir bir çevre bırakma gayesiyle hareket ediyor

Kentsel dönüşüme yönelik gerçekleştirdiği projelere, 2012 yılında start veren Ortadoğu, doğa dostu ve insanı merkeze alan vizyonuyla hizmet vermeye devam ediyor.

Ortadoğu, hayata geçirmeyi planladığı tüm projelerde olduğu gibi yer aldığı kentsel dönüşüm projelerinde de farkını ortaya koyuyor. Binanın inşa edileceği bölgenin güçlü ve zayıf yönlerini tespit eden Ortadoğu, söz konusu lokasyonda yaşanması muhtemel tüm gelişmeleri en ince ayrıntısına kadar değerlendiriyor.

Kentsel dönüşümün, sadece riskli binaların yıkılıp yerine yenilerinin konumlandırılması olarak görülmesine daha geniş perspektiften bakan Ortadoğu, yeniden inşa ettiği konutların çevre düzenlemesinden sosyal alanlarına ve otoparkına kadar tüm detaylar üzerinde titizlikle çalışıyor. İnsanların sadece barınma ihtiyacını karşılayacak binalar inşa etmekten ziyade onlar için bir yaşam alanı kurguluyor. Böylelikle kişilere evlerinden çıktıklarında birbirleriyle rahatlıkla iletişime geçebilecekleri ve sosyalleşebilecekleri ortamlar da sunmuş oluyor.

Güven Vermeye Devam Ediyor

Kentsel dönüşüm projelerinin hayata geçirilmesi hususunda, halk tarafından çeşitli müteahhitlere ve müteahhitlik firmalarına karşı yaşanan güven probleminin oluşturduğu negatif bir algı söz konusu. Bu durumun ortadan kaldırılması büyük önem taşıyor. Bireysel çözümlerin yanı sıra oluşturduğu yaşam alanlarıyla da sektörün iddialı firmaları arasında bulunan Ortadoğu, birlikte çalıştığı tüm çözüm ortakları ve uzman ekibiyle müşterilerine güven vermeye devam ediyor. Ortadoğu, insanlara rahatça vakit geçirebilecekleri yaşam alanları sunma gayesiyle proje yapacağı lokasyonda aylarca süren fizibilite çalışmaları gerçekleştiriyor.

Şehirleşme Ranta Döndü

İstanbul’un deprem kuşağında yer almasından dolayı kentsel dönüşüm, elzem bir konu olmaya devam ediyor. Ancak son dönemde kentsel dönüşümün rant sağlanacak bir araç olarak düşünülmeye başlanması da şehir halkı için güven problemi oluşturuyor. Riskli alan olarak kabul edilen bölgelerde evi bulunan insanlar, kendilerini rant mücadelesinin içerisinde bulabiliyorlar. Bu da sosyolojik ve sosyoekonomik problemlerin oluşmasına yol açarken aynı zamanda da projenin gecikmesine sebebiyet veriyor. Ortadoğu, yaşanması muhtemel bu sorunlara karşı olarak hane halkının lehine projeler imza atmayı önemsiyor. Hayata geçireceği projelere makro bir yaklaşım getiren grup, inşa ettiği binaların kısa ve orta vadede tekrar kentsel dönüşüme ihtiyaç duymaması için çalışıyor.

Yerinde Dönüşüm

Yıllar boyu ilmek ilmek dokunarak oluşturulan kültürlerin yok olmasının karşısında yer alan Ortadoğu Grup, yerinde dönüşüm kavramı üzerinde duruyor. Çalışmalarını, proje gerçekleştirdiği alanların sosyokültürel yapısına zarar vermeden tamamlayabilmeyi şirket politikası olarak görüyor. Ortadoğu, bir mahallenin sosyokültürel yapısının önemi üzerinde durarak insanların yaşadıkları yerden uzaklaşmalarının önüne geçilmesinden yana bir tutum sergiliyor. Bunu da kentsel dönüşüm projesi hayata geçireceği lokasyonlardaki mahalle sakinlerinin farklı bölgelere taşınmaması adına önlemler alarak yapıyor.

Kentsel Dönüşüme Ortadoğu Yaklaşımı

Ortadoğu, kentsel dönüşüm projelerinde de gelecek nesillere yaşanılabilir bir çevre bırakma gayesiyle hareket ediyor. Türkiye’nin en güvenilir ve en kaliteli markalarından biri haline gelen Ortadoğu, kentsel dönüşüm kapsamında doğal afetlere karşı dayanımı yüksek konutlar inşa ediyor. Grubun bu minvalde hayata geçirdiği projelerden biri de Yeni Nesil Eyüp projesi. Ortadoğu, 37 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesiyle gerçekleştirdiği Yeni Nesil Eyüp projesiyle insanlara huzurlu bir yaşamın kapılarını aralıyor. Son derece stratejik bir konumda yer alan bu proje, manzarasıyla da görenleri kendine hayran bırakıyor. Yeni bir yaşam alanı anlayışıyla hayata geçirilen Yeni Nesil Eyüp, kapalı yüzme havuzları, fitness merkezleri, saunaları, güvenlik önlemleri, renkli görüntü sistemleri ve peyzaj alanları ile sakinlerine renkli bir yaşam sunuyor.

Yeni Nesil Eyüp projesini tamamlayan ve teslimlerini gerçekleştiren Ortadoğu’nun, Fikirtepe, Eyüp ve Kağıthane gibi pek çok bölgede kentsel dönüşüm projeleri devam ediyor.

Ortadoğu Farkıyla Kentsel Dönüşüm - İNŞAAT - Mono – Ortadoğu Holding Kurumsal İletişim MecrasıOrtadoğu Farkıyla Kentsel Dönüşüm - İNŞAAT - Mono – Ortadoğu Holding Kurumsal İletişim Mecrası