CİTYSCAPE GLOBAL 2017’DE TÜRKİYE RÜZGARI
Günümüz toplumunda sosyolojiyi ele alacak olan bir haber-dergi portalı olan

Dünyanın en prestijli gayrimenkul fuarlarından biri olan Cityscape Global 2017, 11-13 Eylül tarihleri arasında Dubai’de düzenlendi. 42 bin metrekarelik bir alanda düzenlenen Cityscape Global, her zamanki gibi gayrimenkul alanındaki en değerli küresel buluşma platformlarından birini oluşturdu. Cityscape Global 2017’de 26 ülkeden 300 katılımcı firma, 1.150 delege ve konuşmacı yer aldı. 4 gün süren fuar, dünyanın birçok ülkesinden 30 bini aşkın ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

EMLAK KONUT 50 PROJEYLE FUARDA

50 projesiyle fuara katılım gösteren Emlak Konut, ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görürken Türkiye’nin tanıtımının yapılması konusunda büyük katkı sağladı. Fuarla ilgili konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum: “Türkiye’nin yurtdışında iş yapan firmaları fuarda. Ülkemiz adına buraya geldik. Yatırımcılarla mümkün olduğunca çok görüşme yapıyoruz. Türkiye’de yabancıya verilen teşvikleri anlatıyoruz. KDV muafiyeti ve vatandaşlık hakkı ilgi çekti. Mega projelerden de en çok üçüncü havalimanı hakkında soru alıyoruz.” diye konuştu. Türkiye’de son yıllarda hayata geçirilen mega projelerin büyük ilgi gördüğünü ifade eden Kurum: “Ülkedeki büyük alt yapı yatırımlarını merak ediyorlar. Özellikle yeni havaalanının ne zaman biteceği, Kanal İstanbul projesi, Çanakkale Köprüsü’nün geçiş güzergahı, kamu hastaneleri soruluyor. Artık sadece gayrimenkul almak ya da konutun özellikleri değil, tüm alt yapı yatırımları ve değerleri öne çıkıyor” şeklinde görüş belirtti. 

HEDEF TÜM DÜNYADA ŞUBELEŞMEK

Emlak Konut projelerinde, yabancılara yapılan satışların önemli bir yer tuttuğunu belirten Kurum, “Ortadoğu ve Avrupa’da satış ofisleri kurmaya karar verdik. Yabancı alıcı bu ofisten gerekli bilgileri edinecek ve tüm alım işlemlerini yapabilecek.”değerlendirmesinde bulundu.

 CİTYSCAPE GLOBAL 2017’DE TÜRKİYE RÜZGARI - İnşaat - Mono – Ortadoğu Holding Kurumsal İletişim Mecrası