GÜCÜNÜ İNSANDAN ALAN BIR ÇINAR: YEŞİL HOLDİNG
Ortadoğu Grup, enerji sektöründe Türkiye’nin köklü kuruluşlarından olan Yeşil Holding ile ortak projelere imza atıyor.

Yeşil Holding, inşaat, enerji, telekomünikasyon ve üretim alanlarında Türkiye’de çalışmalar yapan, ülkemizde kuruluşu yarım asrı aşan köklü şirketlerdendir. 1948 yılında kurulan holding çalışmalarını yaptığı alanlarda ilklere imza atmıştır.

1948 yılında kurulan ve Yeşil Holding A.Ş’nin en köklü şirketi olan Yeşil Kundura 70 yıldır ürünleri nesilden nesile kullanılan, sektöründe haklı bir saygınlığa ulaşmış önemli bir markadır. Türkiye’nin gayrimenkul sektöründeki en büyük projelerini hayata geçiren Yeşil Holding, sektörün sürdürülebilir büyümesinde de büyük pay sahibidir. Grubun inşaat alanındaki şirketi, Yeşil İnşaat adıyla projeler inşa etmektedir. 1979 yılında kurulmuş ve 1993 yılında halka açılarak Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan ilk inşaat şirketi olan Yeşil Yapı, 1980 yılında inşaat alanında ilk uluslararası sözleşmeye de imza atmıştır. Türkiye’deki birçok projenin yanında Azerbaycan, Gürcistan, Rusya, Litvanya, Bosna, Libya ve Suudi Arabistan’da da çok sayıda projeyi tamamlamış olan Yeşil Yapı, stratejik olarak Afrika ve Ortadoğu’ya odaklanmıştır.

Telekomünikasyon alanında yatırımlarını daha çok yurtdışında yapan Yeşil Holding, 1994 yılında kurduğu tel3.com şirketi ile dünyanın birçok ülkesinde kendisine ait telekom bağlantı lisansı ile hizmet vermekte ve mobil operatörlere altyapı desteği sunmaktadır.

Yeşil Holding’in inovatif çalışmalarının sonucu olarak, inşaat sanayinin farklı alanlarında kullanılan ürünlerini “Renco” markasıyla sektöre sunmaktadır.

Bu alanda 20 yıldan fazla deneyime sahip grubun ürün geliştirme çalışmaları devam etmektedir.

GÜCÜNÜ İNSANDAN ALAN BIR ÇINAR: YEŞİL HOLDİNG - ENERJİ - Mono – Ortadoğu Holding Kurumsal İletişim MecrasıEN GENÇ ŞIRKETİ; WOWWO

Grubun en yeni şirketi Wowwo, sektöre yeni bir soluk getiren inovatif bir iş fikri olarak 2017 yılı Ocak ayında faaliyete geçti. Dünyada bir ilk olan sistem, banka kredisi veya benzer finansman yöntemlerini kullanmadan senetle 2. el araç alım satımı yapabilen bir sistemdir.

ORTADOĞU GRUP İLE ORTAK ENERJİ PROJELERİ

Yeşil Holding ile Ortadoğu Grup ortaklığında kurulan Ortadoğu Enerji Grubu şirketi çevre dostu enerji üretimi yapmaktadır. Ortadoğu Enerji Grubu, Kemerburgaz Odayeri, Şile Kömürcüoda, Kocaeli Dilovası ve Solaklar sahalarında yenilenebilir enerji kaynaklarına endeksli Türkiye’nin en büyük çöp gazından enerji üretimi yapan tesislerine sahiptir. 2007’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan İstaç A.Ş. tarafından açılan çöp gazından elektrik enerjisi ihalesini kazanarak faaliyetlerine başlamıştır. Ortadoğu Enerji Grubu, rüzgâr enerjisi alanlarındaki yatırımlarının yanı sıra jeotermal enerji konusunda da çalışmalar yürütmektedir.