Mehmet Gür
Enerji konusunda yapılacak yeni yatırımlarla ülkemizin dışa bağımlılığı azalacak

Dünya çapında yaşanan finansal krizler, etkisini Türkiye’de de sürdürüyor. Ülkemizin son 30 yıllık geçmişine baktığımızda birçok ekonomik krizin yaşandığını görüyoruz. Son dönemde, Türkiye ekonomisinde yaşanan dalgalanmaları da bu hususta hoş görmek gerekiyor. Bu krizlerin ortaya çıkardığı problemlere getirilecek çözümlerin başında ise doğru ve planlı bir şekilde hareket edip büyüme potansiyeli yüksek olan sektörlere yatırım yapmak geliyor. Ülkemizin iş dünyası temsilcileri olarak bizlerin üzerine düşen görev ise bu konuda en doğru adımları atmak olacak. Bizler de bu bağlamda önümüzdeki süreçte Ortadoğu Holding çatısı altında faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde projeler geliştirmeyi sürdüreceğiz.
Yaz aylarına giriş yaptığımız bu dönemde turizm sektörü de hareketlenmeye başladı. Turizmde yaşanan olumlu seyirden bahsederken bu alanlara yatırım yapmak gerektiği kanaatindeyim. Turizm potansiyelimizin işletme özelinde artmasının yanı sıra ülkemizin birçok noktasındaki ulaşım ağlarına yapılan yatırımlarla beraber katedilen gelişim, yerli ve yabancı ziyaretçilerin ulaşım olanaklarını da artırıyor. Bizler de Wome Deluxe'de sezon hazırlıklarımızı tamamladık ve misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak için sabırsızlıkla bekliyoruz. Aile konseptimizin gördüğü ilgi, bizleri de memnun ediyor. Ülkemizde gerçekleştirilen yatırımlara geri dönecek olursak öncelikle Türkiye’de yenilenebilir enerji kaynaklarının verimliliğini göz ardı etmemek gerektiğini söyleyebilirim. Çevre ve doğa dostu olan rüzgâr, güneş, hidrolik, jeotermal ve biyokütle enerji kaynakları bakımdan ülkemiz, ciddi bir potansiyel barındırıyor. Bu alanda kamu tarafından yapılan son düzenlemelerle birlikte Türkiye’de yenilenebilir enerji üretiminin artacağı görülüyor. Enerji konusunda yapılacak yeni yatırımlarla ülkemizin dışa bağımlılığının azalacağını düşünüyorum. Ortadoğu Holding olarak uzun yıllar çöpten enerji üretimindeki deneyimimizi, gelecekte yenilenebilir enerji alanındaki farklı yatırımlarla devam ettirmeyi hedefliyoruz. Türkiye’de geleceğe yönelik daha yaşanılabilir bir ortam hazırlanmasına yardımcı olmak en büyük gayemiz.
Sözlerime son verirken tüm okurlarımızı, bu yaz Wome Deluxe'de ağırlamaktan mutluluk duyacağımızı ifade etmek istiyorum.

Mehmet Gür
İcra Kurulu Başkanı